Nebankovní půjčky se zástavou – jak se vyvarovat nebezpečí?

Potřebuje váš dům nutně rychlou opravu, s níž nemůžete čekat do výplaty? Rozbilo se vám třeba okno, vodovodní potrubí či topení, takže opravu nelze odkládat? Možná právě teď přemýšlíte nad snadným řešením, kterým jsou nebankovní půjčky se zástavou. Dejte si ale pozor, tento typ půjčky vás i přes poměrně nízké úroky může přijít pěkně draho.

Výhody nebankovní půjčky se zástavou

Nízké úroky si společnosti nabízející nebankovní půjčky se zástavou mohou dovolit právě proto, že jim ručíte určitou zástavou, obvykle svou nemovitostí. Výhodou tohoto typu půjček je, že pokud můžete něčím takovým ručit, nemusíte projít žádným složitým prověřováním a peníze dostanete obvykle velmi rychle. Nemusíte prokazovat svou bonitu a můžete si půjčit i větší částku.

Nevýhody nebankovní půjčky se zástavou

Tento typ půjček má samozřejmě i své nevýhody. Především tu, že se vám může stát, že o svou zástavu přijdete. Dobře si proto promyslete, kolik si vlastně chcete půjčit a zda budete schopní tuto částku řádně splácet. Jinak by to mohlo vést ještě k větším finančním problémům. Také si dobře ověřte, od koho si vlastně půjčujete, poskytovatelů půjček je totiž na trhu spousta a ne všichni jsou opravdu důvěryhodní.

Půjčit si můžete i bez zástavy

Jestliže nemáte žádnou nemovitost, kterou byste mohli nebo chtěli ručit, nemusíte skládat hlavu do dlaní, existuje pro vás jednoduché a efektivní řešení – SMS půjčka.

Tato půjčka má několik výhod:

  • vyřídíte si ji z pohodlí domova, nemusíte na žádnou osobní schůzku
  • podání žádosti vám zabere maximálně 2 minuty
  • do 10 minut od podání žádosti můžete mít peníze na svém bankovním účtu
  • je to půjčka krátkodobá, takže ji rychle splatíte a nebudou vám narůstat další úroky
  • dobu splatnosti si můžete prodloužit hned dvakrát, pokaždé o 30 dnů
  • nemusíte prokazovat svůj příjem
  • není problém, pokud máte záznam v registru dlužníků či trestním rejstříku
  • neručíte žádnou zástavou, tudíž vám ani žádná zástava nemůže propadnout

SMS půjčka je určena pro všechny, kterým se v období před výplatou akutně nedostává peněz. Využijí ji ale i nezaměstnaní, podnikatelé, studenti, senioři či ženy na mateřské dovolené.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.